Najlepszy czas na złożenie wniosku o dofinansowanie

Image may contain: text

📣📣Drodzy Centrumowicze!📣📣
📣📣 Folowersi i przypadkowi czytelnicy!📣📣
✔️Macie potrzebę posiadania jakiegoś sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego?
✔️Potrzebujecie nowego wózka? Podnośnika? Pionizatora? Poduszki ?
✔️Może znacie kogoś kto z powodu dysfunkcji chodu, rezygnuje z przemieszczania się?
✔️Albo znacie rodzinę opiekującą się osobą niepełnosprawną w swoim domu, a którym marzy się, by członek rodziny po prostu wydostał się z łóżka?
✔️A może chciałby wyjść na spacer, z mieszkania na drugim piętrze bez windy?
Polecamy zapoznać się z naszymi propozycjami.

Serdecznie Zapraszamy!


Podnośnik Q140 LeviCare

Jako pierwsze rozwiązanie pokażemy Wam urządzenie które sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe. Wytłumaczymy Wam też jak sprawić, żeby podnośnik spełnił Wasze marzenie o rehabilitacji i opiece w warunkach domowych, w POJEDYNKĘ!

Załączamy też fotorelację z montażu w naszym Salonie przy Lubartowskiej 74A! Tak, zamontowaliśmy urządzenie🔧, dla żądnych kontaktu fizycznego z produktem, klientów! 😉

Pot lał się strumieniami, bo nie przewidzieliśmy jak twardy gres mamy w Centrum Wózków 🙂 Udało się, pierwsze próby funkcjonalności już za nami. Urządzenie to model Q140 naszego najświeższego partnera, firmy Levicare.

Podnośnik sprawia, że jedna osoba, przy pomocy jednego urządzenia może przenosić pacjenta tam i z powrotem 😀 Co to znaczy? Q140 jest podnośnikiem który obsłuży, każdy kto jest w stanie sprawować pieczę nad osobą tego potrzebującą. Bez wysiłku, bez narażania tak ważnego dla nas kręgosłupa. A dzięki wadzę tylko 11kg i możliwości błyskawicznego przenoszenia, urządzenie możesz użyć w wielu pomieszczeniach. W miejscach tego wymagających mamy zamontowaną bazę do ściany, lub jak w naszym przypadku do podłogi, gdy ściana nie spełniała by wymagań technicznych.

Dla przykładu podstawę montażową ścienną montujemy w łazience oraz w pokoju przy łóżku. Jeśli układ łazienki na to pozwala, zasięg podnośnika pozwoli nam przenieść osobę z wózka na toaletę, a z toalety do wanny. W pokoju nie tylko przetransferujemy osobę z wózka na łóżko, ale również w razie potrzeby na materac do rehabilitacji na podłodze. TAK podnośnik bez problemu sięgnie również na podłogę!

Spotykaliśmy na swojej drodze już wielu klientów dla których podnośnik jezdny był rozwiązaniem nie do przyjęcia. Bo trudny, bo ciężki, bo duży…dla których ten sam podnośnik w tym momencie jest niezastąpionym kompanem w codziennej opiece nad osobą leżącą. Używany wiele razy każdego dnia.

⚠️Teraz wyobraź sobie wszystkie funkcje podnośnika jezdnego, ale ŁATWO LEKKO I BEZ ZAJMOWANIA MIEJSCA w domu. To właśnie chwalony przez nas Q140.

💰Jak go zdobyć? Cena kompletnego zestawu na dwa pomieszczenia, łącznie z chustą, 5 letnią gwarancją, montażem i szkoleniem w Twoim domu to 7499zł, a aż 95% tej kwoty może sfinansować Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

✔️Sposób 1:
Weź ze sobą orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wiedzę lub zaświadczenie o dochodach. Upewnij się, że w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystałeś/aś z likwidacji barier finansowanych przez PFRON. Odwiedź nasz punkt przy ulicy Lubartowskiej 74A najlepiej uprzednio umawiając spotkanie. Wydrukujemy dla Ciebie wniosek wraz z załącznikiem, który musi być uzupełniony przez lekarza specjalistę o konieczności stosowania danego sprzętu. My ze swej strony udzielimy wszelkich porady jak właściwie wypełnić wniosek tak żeby był gotowy do złożenia!

✔️Sposób 2:
Poproś o przesłanie przez nas faktury PRO forma na interesujący Cię podnośnik. Poczekaj aż przyjdzie korespondencja wśród której będzie też zaświadczenie lekarskie niezbędne do złożenia wniosku, które musi wypełnić lekarz specjalista. Po skompletowaniu dokumentów zabierz ze sobą orzeczenie, wiedzę lub zaświadczenie o dochodach i staw się we właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania (nie mylić z zameldowania) Powiatowym lub Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie. Na miejscu uzyskasz niezbędną pomoc by wniosek został złożony kompletny i w sposób prawidłowy.

✔️TIPS:
👉Pamiętaj by zabrać oryginał orzeczenia!
👉Jak wspomniałem, nie przejmuj się meldunkiem, ważny jest stan faktyczny!
👉Pamiętaj, że zasiłek pielęgnacyjny nie wlicza się do Twojego dochodu!
👉Pokuś się o napisanie podania, że wnioskujesz o właśnie taki podnośnik a nie tańszy! Instytucje lubią zaniżać dofinansowania do najniższych w swojej historii. Umotywuj, że Ciebie nie interesuje rozwiązanie tymczasowe ani jezdny półśrodek, tylko podnośnik rozwiązujący problem na DŁUGIE LATA!

🔎Alternatywne możliwości pozyskania środków na podnośnik ścienny lub jezdny, uzyskasz na naszej stronie w zakładce DOFINANSOWANIA📂
https://centrumwozkow.eu/dofinansowanie/


Podnośnik sufitowy

📌Polecam ćwiczenie. Połóżcie się na łóżku, przykryjcie kocem. Zaczyna się miło? …A teraz leżcie tak przez 24h!!! Jak myślicie czego pragnęlibyście w tym momencie najbardziej ?

Czy ktoś pomyślał o zwykłej kąpieli? Może w wannie z ciepłą wodą, pływającą kaczką i pianą? A może o zwykłej toalecie na muszli klozetowej?

A teraz pomyślcie, że dla tysięcy osób w Polsce, te banalne z pozoru czynności występują jedynie w sferze pragnień.

Podnośniki sufitowe! Właśnie te urządzenia chcielibyśmy wam przybliżyć i z całego serca polecić. Podnośniki tego typu są najbardziej komfortowe i mają największe możliwości. I ⚠️UWAGA⚠️W obecnych czasach są to rozwiązania prawie dla KAŻDEGO! Najprostszy podnośnik sufitowy z montażem to koszt około 10.000 zł a 95% z tej kwoty możesz mieć dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.💸

Czemu zatem nie mierzyć wyżej? Bardziej zaawansowane system szyn trawersowych sprawi, że jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki 🙂 Opiekun ważący np. 60 kg przeniesie osobę niepełnosprawną o wadze np. 100 kg, w KAŻDE miejsce w mieszkaniu lub w domu w obrębie jednego piętra! Niemożliwe? Mówiłem, że będzie magia😉

Zabranie osoby niepełnosprawnej na fotel pasażera Twojego samochodu. W pojedynkę? Nic prostszego;-) Polecamy materiały na kanale naszego Partnera pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qTlUu8uYgKA

Więcej dostępnych urządzeń obejrzyj na naszej stronie internetowej lub na stronie Levicare.

A teraz JAK go zdobyć ?!?!?

Podobnie jak podnośnik ścienny, podnośnik sufitowy może być traktowany jako likwidacja barier architektonicznych. Zwracamy uwagę, że zakres działania programu może różnić się w poszczególnych powiatach. Polecamy z tego względu zacząć od telefonu lub wizyty w swoim Powiatowym lub Miejskim ośrodku pomocy rodzinie.

✔️Do wniosku należy dołączyć:
👉kopię aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, w przypadku dzieci do lat 16
👉orzeczenie o niepełnosprawności,
👉oświadczenie o średnie wysokości osiąganych dochodów osób w gospodarstwie domowym, z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku
👉kserokopię dokumentu stanowiącego opiekę prawną nad podopiecznym (dotyczy opiekunów prawnych),
👉aktualne zaświadczenie lekarskie, zawierające informację o rodzaju niepełnosprawności wnioskodawcy, jeżeli rodzaj niepełnosprawności nie jest określony w orzeczeniu,
👉kopię decyzji o przyznaniu zasiłku pielęgnacyjnego (w przypadku jego pobierana),
👉kopię decyzji o przyznaniu świadczeń pomocy społecznej (jeśli takie występują),
👉dokumenty potwierdzające finansowanie zadania z innych źródeł (w przypadku, gdy takie występują)
👉udokumentowaną podstawę prawną zameldowania w lokalu, w którym ma nastąpić likwidacja barier architektonicznych (własność, umowa najmu)

✔️Tips
Dzięki projektowi Systemu Obsługi Wsparcia dokumenty z wnioskiem będzie można złożyć zdalnie za pomocą strony internetowej. Ułatwienie to wchodzi w życie dopiero od początku roku 2019 więc podchodźmy do niego z rezerwą 🙂
Program przewiduje dofinansowanie nawet do poziomu 95%, jeśli jednak przydzielono Ci mniej, nie zamartwiaj się, możemy pomóc szukać Ci innych źródeł dofinansowania lub w naszej placówce będziesz mógł rozbić dopłatę na korzystne raty!
Nie WAHAJ SIĘ! To najważniejsza rada więc czytaj uważnie. Projekt i wycenę zrobimy dla Ciebie całkowicie za darmo. Kwota jest wysoka? To nic! Nie rezygnuj. Zaplanujemy i wskażemy jakie są możliwości sfinansowania Twojego marzenia, też za darmo! Później będzie odrobina czekania…ale finalnie masz bardzo duże szanse, że się uda!

✔️Podam przykład:
Załóżmy, że rozwiązanie jest drogie, ale w pełni zmienia jakość Twojego życia. Np koszt ostateczny z montażem to 25.000 zł z czego Ty masz dopłaty np. 5000 zł bo resztę udało nam się uzbierać. Rozbijamy Ci to na 48 rat po ok 115 zł. Załóżmy, że na min. 15 lat masz spokój. Warto?

W kolejnych dniach zwrócimy się trochę w tematykę mobilności. Zostańcie z nami!

Masz pytania❓❔ Dzwoń, pisz, umawiaj się! Chętnie pomożemy!❗️


Skuter elektryczny Gatsby

Czy słyszeliście kiedyś anegdotkę, co odpowiada Anglik lub Polak, zapytani na ulicy „Jak leci?” 🙋‍♀
Anglik mówi „Not bad, not bad” (nieźle,nieźle) 👌 Co mówi przeciętny Polak ? „Stara bida” 😂

Głęboko wierzymy, że dawna anegdota straciła już na aktualności a jednym z tego symptomów powinny być opublikowane przez PFRON wytyczne programu Aktywny Samorząd na rok 2019. Co prawda nie jest nam znany jeszcze ostateczny kształt programu, ani ostateczne poziomy finansowania, dzielimy się z wami naszą wiedzą na ten moment.

Z racji profilu naszej działalności zajmiemy się tylko częścią programu, jednak osobom zainteresowanym, niepełnosprawnym, opiekunom, fizjoterapeutom oraz innym z otoczenia lub bardzo dalekiego otoczenia, osób niepełnosprawnych, polecamy edukacji Pod linkiem zamieszczonym poniżej możecie śledzić obecne kierunki↙↖ oraz wytyczne Programu Aktywny Samorząd.

Chcecie w skrócie? Robi się! Program skierowany jest do osób wykluczonych w dostępie do komunikacji i informacji, a także osób mających problemy z poruszaniem się. Na pomoc mogą liczyć osoby z dysfunkcją słuchu👂, wzroku😎 lub narządu ruchu♿. Oczywiście do ideału programowi jeszcze bardzo daleko. Jest szereg obostrzeń które kwalifikują do programu. Cenimy jednak, że JEST i że EWOLUUJE na korzyść zainteresowanych!

PS. Pamiętajcie, że jeśli chodzi o narząd ruchu, z każdym pytaniem możecie udać się do nas. Nie mówimy, że wiemy wszystko, ale możemy powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby wiedzieć jak najwięcej

Zajmijmy się zatem Obszarem C, Zadanie 5 – pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym⚡ lub…treścią po „LUB” zajmiemy się w kolejnym poście 😋

Naszym zdaniem, KAŻDY zasługuje na to żeby mieć wybór. Chcemy zatem zwiększyć możliwość wyboru dla osób chcących poruszać się na skuterze elektrycznym ‼

Chcemy pokazać wam unikalny produkt, zaprojektowany i opracowany w Szwajcarii. Skuter stylizowany na legendarny model Forda T produkowanego w latach 1908–1927. Produkt osobiście znamy już od dwóch lat. Dojrzewał w naszych sercach i głowach by ukazać się teraz i zawojować rynek

Skuter jest już hitem sprzedażowym w Anglii. W kwietniu zeszłego roku Gatsby wprowadzony przez firmę Eden Mobility na rynek wyprzedał się w 2 miesiące w UWAGA 💯 egzemplarzach! Mamy nadzieję, że w Polsce zostanie odebrany równie ciepło. Nie zrozumcie nas źle, nie musi, a wręcz nie może podobać się wszystkim. Liczymy jednak głęboko, że dla tych którzy mają dosyć tak samo wyglądających skuterów, będzie to numer jeden na liście żądań!

W skrócie:
Panel elektroniczny
Schowek z przodu
Alufelgi 😉
Akumulatory o zwiększonej żywotności 75AH
Zasięg do 50 km
Ładowanie telefonu z USB
Prędkość nawet do 18 km/h
Silnik 950W
Podwójny układ hamulcowy
Sterownik s-drive 120 AMP

To tylko jedna propozycja z naszych skuterów, szukasz innego? Również go dla Ciebie zamówimy‼
Jaki będzie finalny poziom dofinansowania z PFRON, możecie śledzić pod linkiem wklejonym wcześniej. Nie macie pomysłu jak zdobyć środki⁉

Jak tylko ukażą się ostateczne wytyczne programu „AS 2019”, będzie można składać wnioski do właściwych Miejskich lub Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Nie kwalifikujesz się do programu Aktywny Samorząd, lub brakuje Ci pieniążków? 💰To nic!

Wszystkie propozycje finansowania znajdziesz na naszej stronie, w zakładce dofinansowanie
https://centrumwozkow.eu/dofinansowanie/

Przykładowa kalkulacja skutera Gatsby na raty, które możesz uzyskać w 15 minut u nas w siedzibie!
Cena 15 000 zł
Ilość rat: 48
Kwota miesięczna: 337,5 zł
Całkowita kwota do spłaty: 16 200 zł


Podnośnik samochodowy Milford

👉PODNOSIK SAMOCHODOWY MILFORD JUŻ DO ZOBACZENIA U NAS!!

Podnośnik samochodowy Milford w pigułce💊:

Transfer osoby niepełnosprawnej na fotel pasażera poniżej 1 minuty!⏱️
Samochód uprzednio przygotowany posiada jedynie system montażowy który nie przeszkadza użytkownikom w codziennej eksploatacji samochodu!
Montaż/demontaż ramienia w 15 sekund bez użycia narzędzi! Do zestawu dołączona torba do przenoszenia/przewożenia podnośnika.
🔋Podnośnik podłączony jest do akumulatora samochodowego, więc nie musisz się martwić ładowaniem żadnej baterii.
💰Możliwość sfinansowania zakupu z programu Aktywny Samorząd!
Przystosowanie samochodu odbywa się w ciągu 1 dnia!
Pasuje do 90% samochodów!

Podnośniki rozchwytywane, ale my naszego DEMO nie oddamy! 😉

📞Prosimy umawiać się na darmową prezentacje, kontaktując się z siedzibą firmy. Tel 81-462-28-08