Podnośniki sufitowe

W celu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, dysfunkcjami narządu ruchu lub przechodzącymi proces rehabilitacji możemy zastosować doskonałe rozwiązanie jakim są podnośniki sufitowe. Umożliwiają one transfer pacjenta w obrębie jednego lub kilku pomieszczeń. Dają nam możliwość podniesienia pacjenta nawet z poziomu podłogi.

Elementy konstrukcyjne

Podnośnik sufitowy to urządzenie zamontowane na odpowiednio dobranych szynach przy pomocy, którego możemy transportować pacjenta, który przenoszony jest w indywidualnie dobranej kamizelce. Chusty służące do transferu osoby niepełnosprawnej występują w kilku rodzajach, w zależności od ich przeznaczenia, stanu zdrowia oraz gabarytów danej osoby , dzięki temu mamy możliwość wybrania odpowiedniej zarówno dla osoby dorosłej jaki i dla dziecka.

Użycie sprzętu

Proponowane przez nas systemy podnośników mogą być wsparciem dla zarówno dla osób prywatnych jak i placówek specjalistycznych w dbałości o podstawowe potrzeby pacjentów i ich codzienną pielęgnację. Osoby korzystające z tego typu rozwiązań mogą odczuć większy komfort podczas rehabilitacji, w trakcie przemieszczania pacjenta do toalety lub pod prysznic.

Podnośnik sufitowy to modułowe rozwiązanie, które dzięki dobraniu odpowiedniego rodzaju szyn pozwala na montaż urządzenia w każdym miejscu zajmując przy tym bardzo mało przestrzeni użytkowej danego pomieszczenia. Dzięki temu codzienna opieka nad osobą niepełnosprawną staje się dużo łatwiejsza dla opiekuna, pacjentowi daje poczucie bezpieczeństwa oraz większej samodzielności i mobilności.
W razie pytań dotyczących wyboru odpowiedniego urządzenia i jego obsługi, zapraszamy do kontaktu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.