Orteza stawu łokciowego

Orteza stawu łokciowego jest wykonana z dwuwarstwowej tkaniny, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tzw. drugą skórę. Zewnętrzna warstwa odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu, redukuje drgania mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego. Wewnętrzna membrana odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu. Wyrób wyposażono w elastyczne fiszbiny boczne doskonale stabilizujące staw łokciowy, pasy dociągowe gwarantujące idealne dopasowanie ortezy do kończyny oraz zamek błyskawiczny ułatwiający zakładanie wyrobu.

Orteza stabilizuje staw łokciowy, odciąża przyczepy mięśni przedramienia i ręki, łagodzi dolegliwości bólowe poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury. Elastyczny ucisk ma działanie zmniejszające obrzęki, wysięki i krwiaki po przebytych urazach.

Orteza ma zastosowanie profilaktycznie w sporcie i w niektórych ciężkich pracach fizycznych związanych z ruchami rotacyjnymi przedramienia i ręki powodującymi znaczne przeciążenia stawów łokciowych. Spełnia funkcję ochronną w sportach kontaktowych.