Ortezy tułowia

wysoka sznurówka

Wysoka sznurówka półsztywna jest wykonana z przewiewnej bawełnianej gumy ortopedycznej, co pozwala na swobodne oddychanie skóry. Anatomiczny system usztywnień optymalnie usztywnia odcinek lędźwiowo – krzyżowy i piersiowy kręgosłupa. Pomaga w zmniejszeniu bólów związanych z obrzękami i zdrętwieniami oraz przemęczeniu mięśni. System taśm zapinających umożliwia dopasowanie siły docisku do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Sznurówka przeznaczona jest Continue Reading

sznurówka

Orteza lędźwiowo-krzyżowa została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki temu wyrób idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki oraz dużo lepiej stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

pas żebrowy

Pasa żebrowego jest wykonany z niealergicznego i bardzo przyjaznego dla ciała pacjenta surowca, który cechuje się miękkością i brakiem elastyczności. Posiada usztywnioną konstrukcję, co dodatkowo zabezpiecza przednie łuki żeber.

pas pachwinowy

Obustronny/jednostronny pas przepuklinowy pachwinowy został wykonany z elastycznego, przyjaznego dla skóry surowca wyposażonego w anatomiczne peloty pachwinowe.

pas brzuszny

Pas brzuszny wykonany jest z przewiewnej bawełnianej gumy ortopedycznej. Pozwala na swobodne oddychanie skóry, podtrzymuje organy wewnętrzne po zabiegach operacyjnych, a także bezpośrednio po urazach nie wymagających interwencji chirurgicznej.

kołnierz

Kołnierze ortopedyczne w zależności od modelu, wykorzystywane są w przypadku urazów szyi wymagających niewielkiej (kołnierze miękkie) lub średniej (kołnierze sztywne) stabilizacji. Odciążają kręgi szyjne i utrzymują szyję w naturalnej pozycji, nieznacznie zmniejszając zakres jej ruchów.

jewett

Gorset Jewetta ma na celu stabilizację i częściowe odciążenie kręgosłupa lędźwiowego i dolnej części kręgosłupa piersiowego. Działa na zasadzie trzech punktów podparcia, stabilizuje chorego w płaszczyźnie strzałkowej.