Ortezy kończyny górnej

temblak

Temblak zapewnia unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny górnej. Kształt wyrobu oraz podział rozmiarowy umożliwiają idealne dopasowanie do ciała pacjenta. Wyrób posiada funkcję obustronnego noszenia, co pozwala na stosowanie go zarówno na prawe jak i lewe ramię. Układ podtrzymywania kończyny jest mocowany za pomocą regulowanej taśmy naramiennej, umożliwiającej precyzyjne ustawienie kończyny we właściwej wysokości.

ręka

Orteza stawu nadgarstkowego wykonana z dwuwarstwowej tkaniny, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta. Zewnętrzna warstwa odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu, redukuje drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego.

Orteza na rękę i przedramię została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki czemu lepiej stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek. Wyrób posiada konstrukcję otwartą, co ułatwia jego zakładanie na kończynę oraz regulowane zapięcie przednie, co czyni ortezę jeszcze bardziej uniwersalną i ułatwia dopasowanie do każdego kształtu dłoni.

prostotrzymacz1

Prostotrzymacz wykonany jest z nierozciągliwych taśm i peloty grzbietowej. Pelota grzbietowa została wzmocniona, przez co lepiej stabilizuje odcinek między łopatkami. Taśmy łączące pelotę grzbietową są odpowiednio dopasowane do ciała pacjenta.

orteza odwodząca

Aparat odwodzący kończynę górną może być używany przy wszelkich urazach lub zaburzeniach występujących w obrębie barku, wymagających wsparcia lub unieruchomienia kończyny górnej oraz jako zaopatrzenie pooperacyjne. Aparat jest szczególnie przydatny jako unieruchomienie po artroskopowych lub otwartych operacjach stawu barkowego….

łokieć

Orteza stawu łokciowego z regulacją kąta zgięcia przeznaczona jest do leczenia, doleczania i rehabilitacji uszkodzeń struktur stawowych wymagających ograniczenia ruchów pronacji i supinacji przedramienia. Orteza ma pojedynczy zegar kontrolujący zakres ruchu w stawie łokciowym (regulacja co 10º) oraz możliwe unieruchomienie stawu w wybranym położeniu.

łokieć 2

Orteza stawu łokciowego jest wykonana z dwuwarstwowej tkaniny, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny – tworzy tzw. drugą skórę. Zewnętrzna warstwa odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu, redukuje drgania mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego.

image description

Kamizelka na ramię i bark typu „Dessaulta” ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy i przedramię blisko tułowia. Umożliwia precyzyjnie ustawienie pozycji zabezpieczonej kończyny.

bark

Orteza na brak wykonana jest z materiału charakteryzującego się miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do ciała pacjenta i gwarantuje właściwą kompresję stawu ramiennego. Staw jest wentylowany, a także utrzymywana jest odpowiednia jego ciepłota.