Akcesoria

rękawiczki 1

Rękawiczki do wózków inwalidzkich stanowią ochronę dla rąk oraz polepszają chwyt. Przeznaczone są dla wszystkich, w szczególności dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia bądź uprawiających sporty na wózkach.

podłokietnik 1

Twoje dziecko chciałoby mieć miękki i wygodny podłokietnik w wózku wyglądający jak ulubione zwierzątko? W naszej ofercie mamy osłony, które wyglądają mile i przyjaźnie i mogą stać się kompanem naszego dziecka . Do wyboru pies, lew, hipopotam, pingwin, królik i małpa.

osłony na koła

Osłony na koła do wózków inwalidzkich pozwolą utrzymać czystość w Twoim domu. Wykonane są z miękkiego materiału, dzięki temu Twoje podłogi nie zostaną zarysowane, a dywany zniszczone.

osłona na ciągi

Osłony na ciągi do kół szprychowych w wózkach inwalidzkich. Zapewniają lepszą przyczepność dłoni. Wykonane z miękkiego, przyjaznego dla skóry PCV, chronią przed urazami mechanicznymi oraz ekstremalnymi zmianami temperatur. Łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości.

turner

Turner jest praktyczną pomocą przy przesadzaniu osób z jednego miejsca na drugie. Zapewnia bezpieczeństwo osobie przenoszonej i nie nadwyręża pleców opiekuna. Poprzeczka służąca za uchwyt ma cztery podstawowe zadania: odepchnięciu, przyciągnięciu, wsparciu podczas siadania i bezpieczeństwu podczas transferu.

termometr

Termometry elektroniczne to produkty wysokiej jakości, wytworzone według najnowszej technologii i sprawdzone zgodnie z międzynarodowymi standardami. Wyjątkowa technologia zapewnia zawsze precyzyjny i niezależny od zewnętrznych źródeł ciepła odczyt temperatury. Aby zapewnić precyzyjny pomiar, urządzenie przeprowadza samosprawdzenie po każdym uruchomieniu.

taśmy

Taśmy rehabilitacyjne wykonane są z lateksu. Mają zastosowanie w rehabilitacji i ćwiczeniach ogólnousprawniających . Dzięki zastosowaniu kodu kolorów, w zależności od rozciągliwości można dobrać odpowiednią taśmę i dostosować ćwiczenia do możliwości użytkownika. Ćwiczenia z taśmą wzmacniają i kształtują różne grupy mięśniowe.

tapy

Kinesio Tapy to specjalne taśmy elastyczne o grubości podobnej do skóry ludzkiej. Osiągają po rozciagnieciu 130-145 % swej pierwotnej długości. Odpowiednie zastosowanie plastrów powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę krążenia, odciążenie mięśni oraz stawów.

skarpetki

Skarpetki zdrowotne idealnie bez uciskowo przylegają do nóg. Są elastyczne – nie tamują przepływu krwi i dają poczucie komfortu nawet dla opuchniętych nóg. Delikatne włókna oraz bezszwowe łączenia gwarantują wygodę osobom o bardzo wrażliwych stopach np. cukrzycowych.

pomoc do zakładania skarpet

Prosty przyrząd do zakładania skarpet stworzony, aby ułatwić życie niepełnosprawnym, w podeszłym wieku i innym osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, osłabioną siłą w rękach, z dolegliwościami bioder, kolan czy pleców.