FINALISTKI MISS POLSKI NA WÓZKU 2016

FINALISTKI MISS POLSKI NA WÓZKU 2016

Zakończyło się głosowanie na kandydatki do tytułu Miss Polski na Wózku 2016. Znamy już wszystkie finalistki. Gala Finałowa odbędzie się 16. lipca w Warszawie.

To już czwarta edycja wyborów Miss Polski na Wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka, których główną ideą jest zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością, a w szczególności kobiet. Integracja społeczna i przełamywanie wszelkich barier towarzyszą temu wydarzeniu od samego początku.

31. maja zakończyło się głosowanie na kandydatki do tytułu Miss Polski na Wózku 2016. W tym roku w wyborach udział wzięło 41 kobiet z całej Polski.

Internauci mieli miesiąc na wybranie swoich faworytek. Dwie dzikie karty, którymi dysponowali trafiły tego dnia do Elżbiety Zarzeckiej i Adrianny Zawadzińskiej. Głosować można było na dwa sposoby: za pomocą sondy sms oraz adresu e-mail.

Pozostałych dziesięć finalistek zostało wybranych 2. czerwca przez jury, w skład którego weszli:

  • Fundacja Jedyna Taka – Marzena Bartosz
  • Douglas Polska – Beata Madeja
  • Miasto Warszawa – Michał Mazur
  • Studio Ip – Sebastian Wolny
  • Prezenterka tv – Ola Kostka
  • Miss Polski na wózku 2015 – Katarzyna Kozioł
  • Projektantka Viola Piekut – Mariusz Jędrzejczak
  • Profemed Medycyna Estetyczna – Elżbieta Gozdecka
  • Radio Kolor – Justyna Sokołowska
  • Superstacja tv – Monika Dąbkiewicz

Głównym kryterium branym pod uwagę w trakcie obrad była uroda i prezencja kandydatek. Wybór nie był łatwy bo każda z kobiet biorących udział w Wyborach Miss Polski na Wózku 2016 świetnie wywiązały się z powierzonego im zadania. Jury niestety mogło wybrać jeszcze tylko 10 finalistek.

Po długich naradach zdecydowano, że do finału Miss Polski na Wózku 2016 przechodzą:

Karolina Wyrwicz, Patrycja Wójciak, Ania Płoszyńska, Wioleta Więckowska, Iwona Necel, Paulina Narożnik, Agata Cybuchowska, Wioletta Czyjt, Paula Nolbert i Emilia Krok.

8. lipca wszystkie finalistki zostaną zaproszone na Warsztaty Miss podczas których wezmą udział w sesjach zdjęciowych, szkoleniach z wizażu, spotkaniach z coachem oraz zajęciach choreograficznych i doborze stroju na scenę.

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 odbędzie się 16. lipca w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, a wyboru tej najpiękniejszej dokona jury związane ze światem piękna i mody.

W 2013 roku Miss Polski na Wózku została Olga Fijałkowska. W roku 2014 tytuł ten został przekazany Julii Torli. Obecnie panującą Miss Polski na Wózku, która już wkrótce przekaże koronę swojej następczyni jest Katarzyna Kozioł.

Kto dołączy do wyżej wymienionego grona i przejmie nie tylko tytuł, ale i obowiązki Miss?

Dowiemy się 16. lipca w Amfiteatrze Bemowo na Gali Finałowej. Tego dnia dowiemy się jak wygląda nowa Miss Polski na Wózku, a także I Wicemiss, II Wicemiss, Miss Foto, Miss Publiczności i Miss Popularności!

Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 – to wydarzenie, którego nie możesz przegapić! Ponadto podczas konkursu odbędzie się oficjalna inauguracja Miss Wheelchair World i prezentacja specjalnej choreografii. Zostanie ona przygotowana przez nasze dotychczasowe Miss pod okiem Anny Bubnowskiej. Miss Świata na Wózku to pierwsze takie wydarzenie w Polsce i na Świecie, którego organizatorem jest Fundacja Jedyna Taka. Odbędzie się ono w przyszłym roku w Warszawie.

A już teraz zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami finalistek Miss Polski na Wózku 2016 http://jedyna-taka.pl/121,finalistki-2016.html.

Więcej informacji:

www.jedyna-taka.pl

sylwia.blach@jedyna-taka.pl

fundacja@jedyna-taka.pl

www.facebook.com/FundacjaJedynaTaka

Partnerzy konkursu IV Wyborów Miss Polski na Wózku 2016:

Organizator Konkursu:

Fundacja Jedyna Taka

Współorganizatorzy konkursu:

Urząd Miasto Stołeczne Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury art.bem, Stołeczna Estrada

Partnerzy Fundacji Jedyna Taka:

QUICKIE, Meyra, Dobry Projekt, SOD – Paweł Janiszewski

Partnerzy konkursu:

Kwiaciarnia Internetowa FloraQueen, Stricker, Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A, Rehabilitacja Specjalistyczna. Willa Widokowa „Wojnar”, ASDON Sp. z o.o., Centrum Wózków Inwalidzkich „CWI”, Lady`s Place, PROFEMED Medycyna Estetyczna, Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, „Akademia Berendowicz Kublin, Tamka 49″, Missland, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, superoslony.pl , Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o. , PNEUMAT PODUSZKI I MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

Patronat medialny:

Superstacja TV, Radio Kolor, Portal Businesswoman & life, Portal Miasto Kobiet, Milion Kobiet, niepelnosprawni.pl, Integracja, Magazyn „Nasze Sprawy”,naszemiasto.pl, Karta różnorodności, Kampanie społeczne

Wsparcie organizacyjne:

Polski HR – A-Trybut, Kancelaria Prawna AnLex, Uzdrowisko Nałęczów SA, Pracownia fotograficzna Studio IP,, Marzena Bartosz makeup, AS -Centrum Integracji i Rozwoju Agata Spała, Anapt

Darczyńcy:

Instytut Transportu Samochodowego, Carrefour, Piekarnie Cukiernie Putka, AB FOTO

W czasie Wyborów Miss Polski na Wózku 2016 makijaż zapewni Douglas.

W czasie Wyborów Miss Polski na Wózku 2016 kreacje zapewni Viola Piekut.